(1929. aug. 26. – 2004. okt. 6.)
Yogi Bhajan, vagy születési nevén Harbhajan Singh a mai Pakisztán területén született 1929-ben, védikus filozófiát, összehasonlító vallástudományt, valamint közgazdaságtant is tanult egyetemi évei alatt. Későbbiekben pedig doktori fokozatot szerzett a kommunikáció pszichológiájában, a san franciscói egyetemen. Yogi Bhajan híres volt tudásáról, békeszeretetéről, és bölcsességéről, élete során több, mint 30 könyvet írt különböző témákban, a spiritualitástól kezdve a tudatos kommunikációig.
Yogi Bhajan már 16 éves korában a kundalíni jóga mestereként szerzett hírnevet magának. 40 éves korára otthagyta a hivatali karrierjét és elhagyta Indiát, hogy a kundalíni jógát elterjessze nyugaton is.
Az 1960-as évek Amerikájában, különösen a fiatalok körében, virágzott a drogfogyasztás. Yogi Bhajan hamar rájött, hogy a kábítószerek okozta módosult tudatállapot felszínes és irányíthatatlan, viszont a kundalíni jóga eszközeivel biztonságosabb, tudatos és sokkal mélyebb módon léphetőek át a tudat korlátai. Így Yogi Bhajan módszere nagy népszerűségre lelt először a fiatalok, majd az egész társadalom körében, és hamarosan az Egyesült Államokban, majd szerte a világban alapított szervezeteket és végül elérte célját: az egész világgal megismertette a kundalíni jógát.
Kép és szöveg forrása:
http://www.yogibhajan.org/About.htm